Podłoga w salonie

Podłoga w salonie Salon jest częścią oficjalną naszego domu to tutaj przyjmujemy gości i spędzamy wolny czas. Podłoga dla naszego domu jest dużym wydatkiem, ale koniecznym, jeśli już ją planujemy wykonać nie oszczędzajmy, aby później nie musieć szybko zmieniać podłogi. Salon nie jest miejscem wymagającym, jeśli chodzi o podłogę nie muszą być tutaj spełnione żadne dodatkowe kryteria. Nie panuje tu wilgoć czy wysoka temperatura, dlatego w tym wypadku możemy kierować się względami estetycznymi. Najczęściej wybór toczy się między panelami lub kamieniem. Każde z tych materiałów ma swoje zalety i wady, więc musimy wszytko dokładnie przemyśleć. Panele są opcją, kiedy nie mamy dużego budżetu mogą być laminowane lub lakierowane, w sklepie możemy dostać je w rożnym formacie, dzięki czemu śmiało dopasujemy je do każdego wnętrza zaletą paneli jest cena oraz prosty montaż z kolei kamień jest bardziej trwały i ozdobny. Wnętrza z podłogą kamienna są bardziej stylowe i elegancki. Kamień jest bardzo trwałym produktem jednak ma jedną zasadniczą wadę w dotyku jest bardzo zimny. Jeśli lubimy spędzać czas w salonie może być to problematyczne. Podłoga w salonie zależy tak naprawdę tylko od naszego pomysłu czasem jest to nawet zbiór materiałów, które się łączy w całość.

Podłoga w przedpokoju

Podłoga w przedpokoju Przedpokój jest częścią komunikacji domu, stanowi połączenie przedsionka z salonem. Przedpokój to zazwyczaj nie wielkie pomieszczenie, w którym składujemy odzież oraz obudowę, dlatego też wybierając podłogę do tego fragmentu domu musimy postawić przede wszystkim na funkcjonalność. Na pewno złym pomysłem będzie tutaj dywan czy wykładzina, ponieważ te szybko ulegają uszkodzeniom mechanicznym i co gorsza bardzo się brudzą. Musimy raczej pomyśleć o czymś efektownym, ale łatwym do utrzymania w czystości. Coraz więcej osób w przedpokoju decyduje się położyć płytki ceramiczne. Niskie ceny oraz bogata oferta handlowa sprawia, że płytki są bardzo cennym materiałem i atrakcyjnym. Nie można pominąć tutaj też kwestii montażu wystarczy tylko dobry klej do płytek krzyżaki oraz fuga, aby w kilka godzin odmienić pomieszczenie. Płytki możemy kłaść na podłodze, ale nie tylko coraz częściej wykonuje się z nich dekoracyjne listwy wykończeniowe. Kolejnym równie często wykorzystywanym pomysłem są podłogi wykonane z kamienia. Kamień jest bardzo trwałym materiałem i pięknie wygląda na podłodze ma jednak dwa zasadnicze mankamenty, czyli jest zimny w dotyku oraz po wypolerowaniu bardzo śliski. Przedpokój jest nie wielką przestrzenią jednak musi być urządzona z pomysłem.

Parkiet drewniany

Parkiet drewniany Dużym powodzeniem cieszą się do dawna podłogi wykonane na bazie drewna, przodują tutaj parkiety drewniane. Ich nie wątpliwą zaletą jest trwałość, można je kupić w rożnym kształcie oraz wielkości. Zazwyczaj decydujemy się małe klapki parkietu zakładać na małej powierzchni kolei te duże na obszernej nic bardziej mylnego. Nawet duży format pasuje do małej powierzchni, ponieważ powiększą ją optycznie. Parkiety zakłada się podobnie jak panele czy za pomocą piór oraz wpustów nie potrzebujemy przy tym żadnego kleju. Zanim jednak zabierzemy się do montażu watro pod przyszłe deski położyć warstwę izolacji akustycznej. Jeśli chodzi o pielęgnacje drewno można przez długi czas utrzymywać w dobrej formie. Z czasem naturalnie może się uszkodzić lub stracić kolor jednak i na to jest prosta rada można posłużyć się cykliniarką, która wyrówna drewnie i będzie wyglądało jak nowe. Parkiet drewniany jest ceniony nie tylko za swoją trwałość, ale też i wygląd, pasuje do każdego wnętrza i co ważne jest odporny na wilgoć czy wodę. Jedyną wadą tego materiału jest duże przewodnictwo akustyczne możemy narzekać na dźwięki przy przemieszczaniu się, nie można też pod nim kłaść ogrzewania podłogowego, ponieważ drewno uległoby wypaczeniu.

Szpary w parkiecie

Szpary w parkiecie Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem na podłogę jest miłe w dotyku i cieple. Zastawanie go w pomieszczeniach jest gwarancją uzyskania pięknej i stylowej przestrzeni. Drewno ma jednak też mankamenty do nich zaliczymy szpary, które z czasem mogą się pojawić. Szpary wbrew pozorom są czymś naturalnym pojawiają się, ponieważ drewno ma naturalną zdolność do kurczenia się i rozszerzania. Na zdolności te z koli wpływają warunki atmosferyczne, czyli zbyt cieple pomieszczenie zbyt wilgotne lub po prostu zimne. Zazwyczaj, jeśli zauważymy szpary obwiniamy o to parkieciarza tym czasem przyczyny mogą leżeć gdzie indziej. Aby uniknąć nieprzyjemnych dla oka szpar po pierwsze powinniśmy przyjrzeć się co dokładnie kryje się pod naszymi podłogami, jeśli biegnie tamtędy ogrzewanie podłogowe to może być ono przyczyną kurczenia się drewna, wysokie temperatura tak działają na parkiet. Kolejnym ważnym aspektem jest sam wybór gatunku drewna badania dowiodły, że każdy rozdaj drzewa zachowuje się inaczej. Najbardziej odpornym na kurczenie się jest dąb. Musimy też pamiętać o warunkach panujących w domu musi być ciepło, ale nie gorąco ważna jest też wilgotność powietrza, aby nie powstały szpary nie powinna być niższa niż trzydzieści pięć procent.