Podłoga z paneli

Podłoga z paneli Budowa domu jest już ogromną inwestycją niestety nie jest to koniec naszych zmartwień, ponieważ najbardziej wymagającym jest zawsze środek domu. Musimy pomyśleć tutaj o hydraulice, malowaniu oraz podłodze. Jeśli nie chcemy wydać na to zbyt dużej kwoty dobrym rozwiązaniem może być założenie paneli na podłogę jest to materiał imitujący drewno i bardzo dobrze się prezentuje. Aby panele zamontować nie trzeba dużych umiejętności wystarczy tylko zabezpieczyć posadzkę folią izolującą i na niej układać kolejno kawałki paneli. W tym przypadku nie stosujemy zaprawy czy kleju, ponieważ elementy montowane są za pomocą odpowiednich naciec wpustów oraz piór znajdujących się na desce paneli. Każdy panel musi być dokładnie zamontowany w odpowiedniej odległości od siebie, ponieważ podłoga ciągle pracuje i w przyszłości mogłyby się rozejść. Przy zakupie paneli kierujemy się nie tylko kolorem, ale też i fakturą, pamiętajmy jednak, aby zakupić większą ilość tego materiału, ponieważ kiedy zostanie on uszkodzony będziemy mogli go wymienić na nowy. Panele cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ są łatwe w montażu i tanie. Jednak, jako materiał na podłogę posiadają kilka mankamentów, czyli nie są odporne na wodę, szybko puchną pod jej wpływem oraz łatwo można je uszkodzić mechanicznie.

Podłoga w przedpokoju

Podłoga w przedpokoju Przedpokój jest częścią komunikacji domu, stanowi połączenie przedsionka z salonem. Przedpokój to zazwyczaj nie wielkie pomieszczenie, w którym składujemy odzież oraz obudowę, dlatego też wybierając podłogę do tego fragmentu domu musimy postawić przede wszystkim na funkcjonalność. Na pewno złym pomysłem będzie tutaj dywan czy wykładzina, ponieważ te szybko ulegają uszkodzeniom mechanicznym i co gorsza bardzo się brudzą. Musimy raczej pomyśleć o czymś efektownym, ale łatwym do utrzymania w czystości. Coraz więcej osób w przedpokoju decyduje się położyć płytki ceramiczne. Niskie ceny oraz bogata oferta handlowa sprawia, że płytki są bardzo cennym materiałem i atrakcyjnym. Nie można pominąć tutaj też kwestii montażu wystarczy tylko dobry klej do płytek krzyżaki oraz fuga, aby w kilka godzin odmienić pomieszczenie. Płytki możemy kłaść na podłodze, ale nie tylko coraz częściej wykonuje się z nich dekoracyjne listwy wykończeniowe. Kolejnym równie często wykorzystywanym pomysłem są podłogi wykonane z kamienia. Kamień jest bardzo trwałym materiałem i pięknie wygląda na podłodze ma jednak dwa zasadnicze mankamenty, czyli jest zimny w dotyku oraz po wypolerowaniu bardzo śliski. Przedpokój jest nie wielką przestrzenią jednak musi być urządzona z pomysłem.

Panele drewniane

Panele drewniane Panele drewniane są alternatywą dla osób ceniących drewno, ale niemogących pozwolić sobie na lite drewno w domowym zaciszu. Panele drewniane wyglądem przypominają deski jednak drewniane jednak różnią się między sobą warstwami. Panele z drewna wykonane są z kilku warstw, pierwsza to lakierowana powierzchnia w tym przypadku lakier utwardzany jest promieniami UV lub za pomocą termicznego utrwalania. Środkową warstwę stanowi płyta wiórowa lub listewki. Ostatnia warstwa to okleina wykonana z drzewa iglastego. Co ważne panele takie zakłada się na podłogę bez mocowania do niej na stałe. Nie wątpliwą zaletą paneli drewnianych jest fakt, że są szybie w montażu możemy zaoszczędzić sporo czasu i oczywiście gotówki. Co ważne nie wymagają cyklinowania, kiedy jakiś dozna urazu można wymienić go na inny element o tym samym kolorze oraz fakturze. Panele drewniane są bardzo trwałym materiałem przy właściwym użytkowaniu mogą nam służyć nawet trzydzieści lat. Panele drewniane dorównują podłodze z litego drewna jednak są o wiele tańszym surowcem posiadają jednak małą skazę, czyli są podatne na wchłanianie wody czy wilgoci. Kiedy panel taki namoknie może szybko się wypaczać. Panele jak dotąd są jednak najczęściej stosowanym materiałem, jeśli chodzi o połogi.

Panele laminowane

Panele laminowane Panele cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów dzieje się tak, ponieważ są tanie i łatwe w montażu. Kolejną alternatywą dla osób chcących wykonać podłogę w domu jest panel laminowany. W przeciwieństwie do tego tradycyjnego posiada na wierzchniej stronie laminat lub papier, na którym jest nadrukowany wzór drewna czy płytek. Panel taki jest wyjątkowo trwały, ponieważ posiada wzmocnienia w postaci żywicy melaminowej, to ona chroni panel przed ścieraniem oraz wszelkimi potencjalnymi uszkodzeniami. Panel laminowany składa się z trzech zasadniczych części, składają się na nie wierzchnią warstwa laminowana, płyta wiórowa oraz melamina, której zadaniem nadrzędnym jest zabezpieczaniem przed wilgocią oraz zniekształceniem paneli. Panele laminowane są dobra opcją, aby stworzyć ciekawą podłogę a przy tym nie wydać wszystkich oszczędności. Watro wspomnieć tutaj też o montażu składa się je bez pomocy kleju na zasadzie wpustów oraz piór, co za tym idzie można je zabrać ze sobą przy przeprowadzce do następnego lokum. Panele laminowane posiadają wiele zalet jednak nie można pominąć wad jest nią słaba estetyka, czyli wyglądają nienaturalnie dzieje się tak, ponieważ posiadają nadruki słabej, jakości więc na pierwszy rzut oka widać ze nie są oryginalne tylko imitują drewno czy płytkę.