Drewno w łazience

Drewno w łazience Łazienka jest miejscem gdzie wykonujemy czynności higieniczne, wiąże się to z dużą ilością pary wodnej oraz wilgocią. Codzienne kąpiele sprawiające nie rzadko borykamy się z problemem zaparowanego lustra, co jednak na to wszytko nasza podłoga? Ona też jest narażona na wodę, dlatego też zazwyczaj na podłogi w łazience kładziemy płytki ceramiczne, które są całkowicie odporne na wilgoć. Jeśli natomiast płytki nie trafiają w nasze gusta możemy wybrać nieco inne rozwiązanie, czyli drewno. Materiał ten jest bardzo trwały i dobrze się prezentuje, posiada jednak zasadniczą wadę nie jest odporny na wilgoć. Można jednak temu szybko zaradzić wystarczy tylko zaolejować podłogę kilkoma warstwami wosku dzięki temu drewno nie będzie pochłaniało wilgoci. Jest to bardzo cenne szczególnie w pobliżu wanny czy prysznica gdzie rozpryskiwana jest woda. Drewniana podłoga będzie wyglądała jeszcze lepiej, kiedy motywy drewna powtórzą się na ścianie lub obiciach prysznica bądź wanny wtedy wszytko będzie tworzyło spójną całość. Drewno jest swego rodzaju ekstrawagancją, jeśli chodzi o łazienkę, ale może okazać się bardzo trwałym i pięknym materiałem wykończeniowym na nasze podłogi. Jeśli chodzi o cenę naturalnie jest wyższa niż płytek, ale drewno takie może nam służyć przez wiele lat.

Parkiet drewniany

Parkiet drewniany Dużym powodzeniem cieszą się do dawna podłogi wykonane na bazie drewna, przodują tutaj parkiety drewniane. Ich nie wątpliwą zaletą jest trwałość, można je kupić w rożnym kształcie oraz wielkości. Zazwyczaj decydujemy się małe klapki parkietu zakładać na małej powierzchni kolei te duże na obszernej nic bardziej mylnego. Nawet duży format pasuje do małej powierzchni, ponieważ powiększą ją optycznie. Parkiety zakłada się podobnie jak panele czy za pomocą piór oraz wpustów nie potrzebujemy przy tym żadnego kleju. Zanim jednak zabierzemy się do montażu watro pod przyszłe deski położyć warstwę izolacji akustycznej. Jeśli chodzi o pielęgnacje drewno można przez długi czas utrzymywać w dobrej formie. Z czasem naturalnie może się uszkodzić lub stracić kolor jednak i na to jest prosta rada można posłużyć się cykliniarką, która wyrówna drewnie i będzie wyglądało jak nowe. Parkiet drewniany jest ceniony nie tylko za swoją trwałość, ale też i wygląd, pasuje do każdego wnętrza i co ważne jest odporny na wilgoć czy wodę. Jedyną wadą tego materiału jest duże przewodnictwo akustyczne możemy narzekać na dźwięki przy przemieszczaniu się, nie można też pod nim kłaść ogrzewania podłogowego, ponieważ drewno uległoby wypaczeniu.

Panele drewniane

Panele drewniane Panele drewniane są alternatywą dla osób ceniących drewno, ale niemogących pozwolić sobie na lite drewno w domowym zaciszu. Panele drewniane wyglądem przypominają deski jednak drewniane jednak różnią się między sobą warstwami. Panele z drewna wykonane są z kilku warstw, pierwsza to lakierowana powierzchnia w tym przypadku lakier utwardzany jest promieniami UV lub za pomocą termicznego utrwalania. Środkową warstwę stanowi płyta wiórowa lub listewki. Ostatnia warstwa to okleina wykonana z drzewa iglastego. Co ważne panele takie zakłada się na podłogę bez mocowania do niej na stałe. Nie wątpliwą zaletą paneli drewnianych jest fakt, że są szybie w montażu możemy zaoszczędzić sporo czasu i oczywiście gotówki. Co ważne nie wymagają cyklinowania, kiedy jakiś dozna urazu można wymienić go na inny element o tym samym kolorze oraz fakturze. Panele drewniane są bardzo trwałym materiałem przy właściwym użytkowaniu mogą nam służyć nawet trzydzieści lat. Panele drewniane dorównują podłodze z litego drewna jednak są o wiele tańszym surowcem posiadają jednak małą skazę, czyli są podatne na wchłanianie wody czy wilgoci. Kiedy panel taki namoknie może szybko się wypaczać. Panele jak dotąd są jednak najczęściej stosowanym materiałem, jeśli chodzi o połogi.

Podłoga egzotyczna

Podłoga egzotyczna Wnętrza urządzamy według własnego stylu oraz smaku, zazwyczaj wybierając podłogę decydujemy się na standardowe rozwiązania tym czasem rynek proponuje nam coś więcej. Ostatnim hitem, jeśli chodzi o materiał podłogowy są wszelkiego rodzaju drewna egzotyczne. Są one transportowane do Polski z Azji, Afryki lub Indonezji. Drewno takie jest zupełnie inne niż to tradycyjne polskie. Po pierwsze jest wyjątkowo trwałe, nie niszczy go wilgoć czy zarysowania. Co ciekawe podłogi z drewna egzotycznego można stosować nawet w łazience, co daje jeszcze większy efekt wizualny. Drewno egzotyczne jest również atrakcyjne pod względem swojego wyglądu na rynku możemy kupić drewno w dowolnym kolorze od bardzo jaskrawego po ciemne. Niektóre z gatunków tego drewna z czasem potrafią nawet zjaśnieć. Podłoga wykonana z drewna egzotycznego na pewno jest dużym wydatkiem jednak szybko się nam zwróci, podłoga taka starcza na wiele lat i znakomicie się prezentuje. Aby cieszyć się jej pięknym wyglądem wystarczą codzienne działania pielęgnacyjne. Drewno egzotyczne ma duże spektrum wykorzystania można wykonać z niego deski podłogowe, panele czy parkiet przemysłowy. Podłoga egzotyczna znakomicie nadje się do wnętrz tematycznych takich jak wnętrze afrykańskie czy nawet styl francuski.