Podłoga z paneli

Podłoga z paneli Budowa domu jest już ogromną inwestycją niestety nie jest to koniec naszych zmartwień, ponieważ najbardziej wymagającym jest zawsze środek domu. Musimy pomyśleć tutaj o hydraulice, malowaniu oraz podłodze. Jeśli nie chcemy wydać na to zbyt dużej kwoty dobrym rozwiązaniem może być założenie paneli na podłogę jest to materiał imitujący drewno i bardzo dobrze się prezentuje. Aby panele zamontować nie trzeba dużych umiejętności wystarczy tylko zabezpieczyć posadzkę folią izolującą i na niej układać kolejno kawałki paneli. W tym przypadku nie stosujemy zaprawy czy kleju, ponieważ elementy montowane są za pomocą odpowiednich naciec wpustów oraz piór znajdujących się na desce paneli. Każdy panel musi być dokładnie zamontowany w odpowiedniej odległości od siebie, ponieważ podłoga ciągle pracuje i w przyszłości mogłyby się rozejść. Przy zakupie paneli kierujemy się nie tylko kolorem, ale też i fakturą, pamiętajmy jednak, aby zakupić większą ilość tego materiału, ponieważ kiedy zostanie on uszkodzony będziemy mogli go wymienić na nowy. Panele cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ są łatwe w montażu i tanie. Jednak, jako materiał na podłogę posiadają kilka mankamentów, czyli nie są odporne na wodę, szybko puchną pod jej wpływem oraz łatwo można je uszkodzić mechanicznie.

Parkiet drewniany

Parkiet drewniany Dużym powodzeniem cieszą się do dawna podłogi wykonane na bazie drewna, przodują tutaj parkiety drewniane. Ich nie wątpliwą zaletą jest trwałość, można je kupić w rożnym kształcie oraz wielkości. Zazwyczaj decydujemy się małe klapki parkietu zakładać na małej powierzchni kolei te duże na obszernej nic bardziej mylnego. Nawet duży format pasuje do małej powierzchni, ponieważ powiększą ją optycznie. Parkiety zakłada się podobnie jak panele czy za pomocą piór oraz wpustów nie potrzebujemy przy tym żadnego kleju. Zanim jednak zabierzemy się do montażu watro pod przyszłe deski położyć warstwę izolacji akustycznej. Jeśli chodzi o pielęgnacje drewno można przez długi czas utrzymywać w dobrej formie. Z czasem naturalnie może się uszkodzić lub stracić kolor jednak i na to jest prosta rada można posłużyć się cykliniarką, która wyrówna drewnie i będzie wyglądało jak nowe. Parkiet drewniany jest ceniony nie tylko za swoją trwałość, ale też i wygląd, pasuje do każdego wnętrza i co ważne jest odporny na wilgoć czy wodę. Jedyną wadą tego materiału jest duże przewodnictwo akustyczne możemy narzekać na dźwięki przy przemieszczaniu się, nie można też pod nim kłaść ogrzewania podłogowego, ponieważ drewno uległoby wypaczeniu.

Podłoga na tarasie

Podłoga na tarasie Taras jest miejscem typowo wypoczynkowym. Jeśli początkowo nie mamy go w planach nic straconego można go wykonać na każdym etapie budowy naszego domu. Na początku musimy przygotować miejsce pod taras, czyli pozbyć się trawy wraz z ziemią następnie w zależności od wybranej podłogi wybieramy materiały i dokonujemy dalszych prac budowlanych. Jeśli decydujemy się na płytki musimy wylać wylewkę betonową i na niej położyć płytki z kolei, jeśli ma być to kostka brukowa wystarczy tylko wysypać trochę piasku i położyć kostkę. Bedzie jeszcze bardziej stabilna, kiedy z czasem przestrzeń miedzy kostkami wypełnimy piaskiem. Na taras nadaje się w zasadzie wszytko, czyli nawet podkłady kolejowy czy drewno bambusowe wszytko zależy od naszej pomysłowości. Decydując się na podłogę na tarasie musimy mieć na względzie jedno, czyli trudne warunki atmosferyczne, które mogą być problemem w czasie mroźnej zimy, dlatego też wszelkie zaprawy czy kleje muszą być z typu mrozoodpornych, jeśli chodzi o drewno na tarasie można je zabezpieczyć laminatem. Prawdziwym komfortem będzie jednak sytuacja, kiedy taras będzie zadaszony wówczas czynniki atmosferyczne nie będą tak już dokuczliwe. Taras jest wymagającym punktem, jeśli chodzi o podłogę jest tak, ponieważ materiał narożny jest na wilgoć czy duży spadek temperatury.