Podłoga w salonie

Podłoga w salonie Salon jest częścią oficjalną naszego domu to tutaj przyjmujemy gości i spędzamy wolny czas. Podłoga dla naszego domu jest dużym wydatkiem, ale koniecznym, jeśli już ją planujemy wykonać nie oszczędzajmy, aby później nie musieć szybko zmieniać podłogi. Salon nie jest miejscem wymagającym, jeśli chodzi o podłogę nie muszą być tutaj spełnione żadne dodatkowe kryteria. Nie panuje tu wilgoć czy wysoka temperatura, dlatego w tym wypadku możemy kierować się względami estetycznymi. Najczęściej wybór toczy się między panelami lub kamieniem. Każde z tych materiałów ma swoje zalety i wady, więc musimy wszytko dokładnie przemyśleć. Panele są opcją, kiedy nie mamy dużego budżetu mogą być laminowane lub lakierowane, w sklepie możemy dostać je w rożnym formacie, dzięki czemu śmiało dopasujemy je do każdego wnętrza zaletą paneli jest cena oraz prosty montaż z kolei kamień jest bardziej trwały i ozdobny. Wnętrza z podłogą kamienna są bardziej stylowe i elegancki. Kamień jest bardzo trwałym produktem jednak ma jedną zasadniczą wadę w dotyku jest bardzo zimny. Jeśli lubimy spędzać czas w salonie może być to problematyczne. Podłoga w salonie zależy tak naprawdę tylko od naszego pomysłu czasem jest to nawet zbiór materiałów, które się łączy w całość.

Podłoga w przedpokoju

Podłoga w przedpokoju Przedpokój jest częścią komunikacji domu, stanowi połączenie przedsionka z salonem. Przedpokój to zazwyczaj nie wielkie pomieszczenie, w którym składujemy odzież oraz obudowę, dlatego też wybierając podłogę do tego fragmentu domu musimy postawić przede wszystkim na funkcjonalność. Na pewno złym pomysłem będzie tutaj dywan czy wykładzina, ponieważ te szybko ulegają uszkodzeniom mechanicznym i co gorsza bardzo się brudzą. Musimy raczej pomyśleć o czymś efektownym, ale łatwym do utrzymania w czystości. Coraz więcej osób w przedpokoju decyduje się położyć płytki ceramiczne. Niskie ceny oraz bogata oferta handlowa sprawia, że płytki są bardzo cennym materiałem i atrakcyjnym. Nie można pominąć tutaj też kwestii montażu wystarczy tylko dobry klej do płytek krzyżaki oraz fuga, aby w kilka godzin odmienić pomieszczenie. Płytki możemy kłaść na podłodze, ale nie tylko coraz częściej wykonuje się z nich dekoracyjne listwy wykończeniowe. Kolejnym równie często wykorzystywanym pomysłem są podłogi wykonane z kamienia. Kamień jest bardzo trwałym materiałem i pięknie wygląda na podłodze ma jednak dwa zasadnicze mankamenty, czyli jest zimny w dotyku oraz po wypolerowaniu bardzo śliski. Przedpokój jest nie wielką przestrzenią jednak musi być urządzona z pomysłem.

Podłoga w pokoju dziecięcym

Podłoga w pokoju dziecięcym Pokój dziecięcym jest miejscem szczególnym to tutaj nasze maleństwo spędza najwięcej wolnego czasu. Pokój poza walorami estetycznymi musi być miejscem przyjaznym oraz bezpiecznym tylko wówczas nie będziemy obawiać się o nasze dziecko. Jeśli chodzi o podłogę w tym pomieszczeniu nie stawimy się na estetykę tylko funkcjonalność. Male dzieci uwielbiają bawić się na podłodze, mogą tak godzinami spędzać czas, dlatego też materiał użyty do przykrycia podłogi musi być odpowiedni. Nie ma tutaj mowy o płytkach czy kamieni, ponieważ te są zimne w dotyku i co ważniejsze bardzo śliskie. Kolejnym pomysłem może być podłoga drewniana jednak tej troszkę szkoda małe dzieci lubią psocić i droga drewniana podłoga czy panel może nie wytrzymać uszkodzeń mechanicznych. W pokoju dzieci sprawdzi się coś ciepłego i miłego w dotyku, czyli wykładzina. Wykładzina izoluje od zimna i jest bardzo wygodna w zabawie. Materiał ten jest stabilny i mocny, dzięki czemu mamy pewność ze dziecko będzie bezpieczne. W sklepach dostępne są wykładziny o rożnym kolorze i długości włosia. W pokoju dziecka sprawdzi się ta o krótkim włosi i kolorowa. Dzieci lubią żywe kolory. Co ważne, kiedy malec podrośnie podłogę można mu szybko wymienić na coś innego.

Podłoga w łazience

Podłoga w łazience Łazienka jest bardzo specyficznym pomieszczeniem, ponieważ występuje tutaj dużo wilgoci. Każdy element wnętrza musi być odpowiednio przemyślany, aby łazienka była przede wszystkim miejscem funkcjonalnym. Standardowym wyborem dokonywanym przez inwestorów w tym pomieszczeniu jest podłoga z płytek ceramicznych. Płyta spisuje się tutaj najlepiej, ponieważ nie absorbuje wilgoci i co ważne jest odporna na działanie pary wodnej. Kolejnym atutem płytek jest łatwość w utrzymaniu czystości. Obecnie na rynku jest ogromny wybór tego materiału wykończeniowego, dlatego też możemy wybierać pomiędzy rożnymi wielkościami fakturami czy kolorami płytek. Dzięki płytkom nie tylko spowodujemy, że łazienka będzie miejscem sterylnym, ale przede wszystkim atrakcyjnym pod względem estetycznym pomieszczeniu tym możemy łączyć ze sobą różne kolory oraz wielkości nawet powiększać optycznie łazienkę. Jeśli łazienka jest mała możemy zastosować duże płytki nie tylko na podłogę, ale też i ściany dzięki temu pomieszczenie będzie optycznie wyglądało na większe. Poza dużą płytką ważnym aspektem jest tutaj kolor, barwy jasne powiększają z kolei te ciemne pomniejszają pomieszczenia. Jeśli płytki nie trafiają w nasze gusta innym ciekawym rozwiązaniem jest kamień łupkowy.

Podłoga na tarasie

Podłoga na tarasie Taras jest miejscem typowo wypoczynkowym. Jeśli początkowo nie mamy go w planach nic straconego można go wykonać na każdym etapie budowy naszego domu. Na początku musimy przygotować miejsce pod taras, czyli pozbyć się trawy wraz z ziemią następnie w zależności od wybranej podłogi wybieramy materiały i dokonujemy dalszych prac budowlanych. Jeśli decydujemy się na płytki musimy wylać wylewkę betonową i na niej położyć płytki z kolei, jeśli ma być to kostka brukowa wystarczy tylko wysypać trochę piasku i położyć kostkę. Bedzie jeszcze bardziej stabilna, kiedy z czasem przestrzeń miedzy kostkami wypełnimy piaskiem. Na taras nadaje się w zasadzie wszytko, czyli nawet podkłady kolejowy czy drewno bambusowe wszytko zależy od naszej pomysłowości. Decydując się na podłogę na tarasie musimy mieć na względzie jedno, czyli trudne warunki atmosferyczne, które mogą być problemem w czasie mroźnej zimy, dlatego też wszelkie zaprawy czy kleje muszą być z typu mrozoodpornych, jeśli chodzi o drewno na tarasie można je zabezpieczyć laminatem. Prawdziwym komfortem będzie jednak sytuacja, kiedy taras będzie zadaszony wówczas czynniki atmosferyczne nie będą tak już dokuczliwe. Taras jest wymagającym punktem, jeśli chodzi o podłogę jest tak, ponieważ materiał narożny jest na wilgoć czy duży spadek temperatury.